החיבור שלי עם ספורט

0

ריצה

החיבור שלי עם הספורט הגיע ממקום בלתי צפוי. לאורך כל שנות עבודתי כדיאטנית המלצתי ללקוחותיי בקליניקה לעסוק בפעילות גופנית גם אם זו פעילות מתונה שלא שורפת מאות קלוריות. הייתי מסבירה להם שפעילות גופנית חשובה קודם כל לנפש כי היא מאפשרת לנו לקחת פסק זמן מהחיים ולעשות משהו קטן וטוב לעצמנו.  הייתי מאוד טובה בלדבר על ספורט אבל לעשות ספורט בעצמי לא עשיתי!

ואז הגיע השינוי…

לפני כמה שנים עברתי לגור במושב שבו לא הכרתי אף אחד. חברה אמרה לי שהדרך הטובה ביותר להכיר אימהות כמוני היא דרך גן הילדים. יום אחד, בעודי מחכה מחוץ לגן שמעתי שיחה של קבוצת אימהות שדיברו על מפגשי הליכה בבוקר. אמרתי לעצמי : פייר… ממש לא מתחשק לי ,אבל זו הזדמנות להכיר אנשים, ואולי על הדרך גם לעשות קצת ספורט.

הפגישה הראשונה נקבעה ליום המחרת ב-5:30 (היה אז קיץ), קיללתי את הרגע שבו הסכמתי לקחת על עצמי את המשימה הזו, אבל התחייבתי ולא רציתי לפשל. ממפגש למפגש התחלתי ליהנות (בעיקר מהברברת האימהית שכולנו לוקות בה). בשלב מסוים אחת האימהות התחילה לרוץ…ואני מצאתי את עצמי רצה בעקבותיה.

אחרי תקופה קצרה עזבתי את הקבוצה, אבל נשארתי עם הריצה. הרגשתי שיותר קל לי לצאת לרוץ כשאינני תלויה בזמנים של אף אחת. גיליתי שהריצה המתאימה לי היא הריצה הפשוטה ביותר, ללא לוגיסטיקה, וללא לוחות זמנים. רק נעול נעלי ספורט, לפתוח את הדלת ולצאת… ספורט נטו.

היום אחרי 3 חצי מרתון  ,אני יודעת שהריצה חיזקה אותי: לא רק ברגלים, אלא בעיקר בראש. ההתמודדות שלי מול אתגרים שונה ממה שהייתה: היא הרבה יותר ממוקדת. כך הרבה יותר קל לי  להתמודד מול אותם "סיפורים" שאנו לא מפסקים  מלספר לעצמנו לאורכם של החיים. לקוחות שלי, שלא חלמו לרוץ, נרשמו לקבוצות ריצה וגם הם חווים את האושר הבלתי מוסבר של לחזור מזיעים אחרי ריצה ולהגיד לעצמם…אני אלופ/ה!

מבחינתי ,הישג כזה עם  מטופל  חשוב הרבה יותר מהירידה במשקל: רק כך מבינים, שאנחנו יכולים להשיג את מה שחלמנו  עליו, אם רק נאמין בעצמנו ולא נותר.

השאר תגובה


שם*

כתובת מייל*

אתר

התגובה שלך *

אשר תגובה

כל הזכויות שמורות | האתר נבנה על ידי סייטאיט קידום ובניית אתרים